flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Електронна копія судового рішення

20 січня 2016, 11:40

 Електронна копія судового рішення, а також електронний документ з типом “Окрема думка судді” переводиться суддею в стан “Оригінал”, засвідчується електронним цифровим підписом судді та надсилається до Єдиного державного реєстру судових рішень.

 

Такий порядок передбачено Інструкцією з підготовки та надсилання, приймання та обробки, оприлюднення та зберігання електронних копій судових рішень в Єдиному державному реєстрі судових рішень, який затверджено наказом Державної судової адміністрації від 16 січня 2016 р. Наказ набирає чинності з 1 лютого 2016 р.

У разі надсилання до реєстру електронних копій судових рішень, що виносились суддями, які на момент настання необхідності надсилання відповідної копії рішення до реєстру втратили

можливість їх підписання електронним підписом (звільнення, хвороба, відпустка тощо), голова суду визначає суддів (працівників апарату), які будуть наділені правом підписувати своїм електронним цифровим підписом копії судових рішень таких суддів.

Перед надсиланням електронної копії судового рішення відповідальний працівник апарату суду повинен перевірити відповідність реєстраційних відомостей (найменування і код суду, форма судового рішення, код справи, дата рішення, сторони) відомостям, зазначеним у рішенні. Дата та час відправки копії судового рішення зберігаються в автоматизованій системі документообігу суду й не підлягає коригуванню.

Відомості про набрання законної сили рішення суду вносяться до автоматизованої системи документообігу суду відповідальною особою суду або головуючим суддею та засвідчуються їхнім електронним підписом.

Нагадаємо, відповідно до Закону про доступ до судових рішень усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного  дня  після  їх виготовлення і підписання. Суд  загальної  юрисдикції  вносить до Реєстру всі судові рішення і окремі думки суддів, викладені у письмовій формі, не пізніше наступного дня після їх ухвалення або виготовлення повного тексту.