flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Сьогодні в "Голосі України" опублікували один з двох технічних законів, яким передбачені зміни до десятків нормативних актів, якими передбачено замінити слова “міліція” та “органи внутрішніх справ” відповідно на “поліція”, “поліцейські” тощо.

08 грудня 2015, 11:20

 Сьогодні в "Голосі України" опублікували один з двох технічних законів, яким передбачені зміни до десятків нормативних актів, якими передбачено замінити слова “міліція” та “органи внутрішніх справ” відповідно на “поліція”, “поліцейські” тощо.


Таким чином було опубліковано Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Національної поліції” (проект №3387), підписаний Президентом України 4 грудня 2015 року.
Зауважимо, такі зміни викликані тим, що 7 листопада в Україні набрав чинності Закон про національну поліцію.
Водночас слід відзначити, що 10 листопада ВР прийняла два технічних закони щодо заміни "міліції" на "поліцію", в т.ч. Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про Національну поліцію" (проект №3225). Однак він досі не підписаний Президентом. Ймовірно, це пояснюється тим, що, окрім технічних змін, цей Закон передбачає ряд уточнень щодо пенсійного та медичного забезпечення колишніх міліціонерів, соціальних пільг, житла тощо.
 
Нижче пропонуємо ознайомитись з положеннями вищезгаданого Закону (проект №3325).
До врегулювання на законодавчому рівні повноважень органів МВС на органи Національної поліції покладено повноваження видавати та анулювати відповідно до законодавства дозволи на придбання, зберігання, носіння, перевезення і використання зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, боєприпасів, вибухових речовин і матеріалів, інших предметів, матеріалів та речовин, щодо зберігання і використання яких установлено спеціальні правила, порядок та на які поширюється дія дозвільної системи органів внутрішніх справ.
Також це стосується відкриття та функціонування об’єктів, де такі засоби зберігаються чи використовуються, тирів, відповідних магазинів тощо.
Закон також перебачає наступне:
- до набрання чинності Законом “Про Дисциплінарний статут Національної поліції України” поширити на поліцейських дію Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, затвердженого Законом України від 22 лютого 2006 року № 3460-IV.
- оперативно-розшукові справи, заведені органами внутрішніх справ до           6 листопада 2015 року, підлягають закриттю.