flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

30 квітня стартує пілот системи електронного кримінального провадження eCase

14 квітня 2020, 14:26

30 квітня 2020 року відбудеться запуск пілотного проекту системи електронного кримінального провадження eCase. Першими в дії її перевірять антикорупційні органи (Національне антикорупційне бюро, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Вищий антикорупційний суд).

Пілот передбачає інтеграцію eCase з Єдиним реєстром досудових розслідувань та системами судових органів.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора на своїй офіційній сторінці.

Система eCase була представлена в режимі відеоконференції членам Комітету з питань правоохоронної діяльності ВРУ та представникам Офісу Президента.

За словами заступника Генерального прокурора Гюндуза Мамедова, проект, який розпочався ще в 2014 році за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), є важливим елементом розвитку та реформування органів прокуратури і сфери кримінальної юстиції.

«Країни ЄС, США і ряд країн з пострадянського простору вже давно і успішно запроваджують сучасні електронні системи у багатьох напрямах - від публічних фінансів до сфери обслуговування. IT-технології є незамінним інструментом і для правової системи: обмін процесуальними документами, даними, керування матеріалами проваджень між прокуратурою, слідством і судами значно прискорює, спрощує та здешевлює процеси, підвищує ефективність, знижує корупційні ризики», - зазначив Гюндуз Мамедов.

Повна автоматизація нині «паперових» дій дає переваги для всіх учасників кримінального процесу. Прокуратура контролюватиме хід розслідування та здійснюватиме процесуальне керівництво в режимі online.

Слідство оперативно отримуватиме та матиме можливість аналізувати всі необхідні дані, адже система оновлює всю інформацію на кожному етапі, планує time-management та календар завдань.

Свідки, підозрювані та їх представники також отримуватимуть необхідні документи в електронному форматі.

Судді матимуть можливість доступу до системи навіть в умовах судового засідання для додаткового дослідження доказів та ключових позицій у провадженні.

За словами пана Мамедова, Офіс Генерального прокурора вже підготував відповідні зміни до законодавства, прийняття яких може стати одним з перших вагомих кроків на шляху до діджиталізації країни в цілому, і кримінального процесу, зокрема.