flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Що робити, якщо банк порушив ваші права.

26 травня 2020, 12:37

Нацбанк роз'яснив, до кого слід звертатися

Фінустанови в роботі з клієнтами бувають спритними та винахідливими: наполегливо пропонують і навіть нав'язують послуги, які людині насправді не потрібні; рекламують кредит під 0 %, знаючи, що через додаткові комісії та платежі реальні витрати клієнта будуть значними; без попередження стягують кошти з рахунку клієнта, який прострочив свій борг.

Як потрібно діяти і до кого звертатися, якщо фінансова установа порушила ваші права, роз'яcнив Національний банк на офіційному сайті та у Facebook.

Найважливіша порада від Нацбанку: уважно читайте всі умови послуги перед її отриманням. Не лише кредитний чи депозитний договір, а й анкети клієнта чи договір обслуговування. Читайте умови, уточнюйте повну вартість послуги, запитуйте графік виплат за кредитом.

Якщо фінустанова порушить ваші права, скаржтеся керівництву, а потім - до Національного банку.

У ситуації поширення коронавірусу найбезпечніше та найзручніше звертатися до Національного банку за допомогою дистанційних каналів:

- надішліть звернення на електронну пошту nbu@bank.gov.ua, використовуючи спеціальну форму. Найближчим часом з'явиться можливість подати звернення відразу на веб-сайті НБУ;

- зателефонуйте за номером 0 800 505 240, дзвінки безкоштовні. Якщо ви телефонуєте в неробочий час або всі оператори зайняті, залиште номер телефону на автовідповідач, щоб фахівець Нацбанку міг з вами зв'язатися пізніше;

- надішліть лист разом із документами на адресу: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9.

Потрібно розповісти суть питання, зазначити інформацію про себе та контакти.

У зверненні вкажіть ваше прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання та електронну пошту. Розкажіть суть порушеного питання, вашої пропозиції чи скарги. Інформації має бути достатньо для обґрунтованого рішення НБУ.

Які звернення НБУ не розглядає?

Національний банк не розглядає анонімні звернення без імені автора та зазначення місця його проживання. Питання поза компетенцією НБУ фахівці пересилають до відповідального державного органу та обов'язково повідомляють про це людину.

Якщо громадянин не вказав достатньо інформації, Нацбанк повертає звернення і просить уточнити дані. Також не розглядається повторне звернення з того ж питання, якщо перше звернення було вирішено.

Відповідь на письмове звернення надається не пізніше 30 днів.

Якщо звернення не потребує додаткового вивчення та перевірки, то відповідь надається протягом 15 днів. В іншому разі НБУ може продовжити строк розгляду, обов'язково повідомивши про це скаржника. Загальний строк вирішення питань не може перевищувати 45 днів.

Більше дізнатися про правила звернень громадян до НБУ можна з Інструкції про організацію розгляду звернень громадян, проведення особистого прийому та забезпечення доступу до публічної інформації в Національному банку України.